Po debiucie w 2015 roku, przyszedł czas, aby podnieść poprzeczkę i przedstawić się szerszej publiczności. Dlatego zgłosiliśmy swój akces do cyklu Pucharu Polski w Maratonach na Orientację i liczymy, że na stale zagościmy w tej serii. W tym roku Jatka również odbędzie się w Olsztynie na Jurze Północnej i możemy zapewnić, że trasa będzie łączyła w sobie trudności nawigacyjne i piękno okolicy. Dzień spędzony na trasie Jatki na pewno będzie doskonałym przeżyciem.

ORIENTACJA?

Jurajska Jatka jest imprezą na orientację, co oznacza, że trasa jest wyznaczona w postaci Punktów Kontrolnych zaznaczonych na mapie, którą zawodnicy dostają na krótko przed startem. W terenie na Punktach Kontrolnych znajdują się lampiony oraz perforatory, przy pomocy których w odpowiednim miejscu karty startowej należy ją „skasować”. Punktów jest na ogół kilkanaście, a warianty przebiegnięcia czy przejechania pomiędzy nimi każdy z uczestników wybiera sam na podstawie mapy. Brzmi skomplikowanie? Przekonaj się, że wcale tak nie jest.

TRASY

 • Trasa piesza 25 km – TP25 – limit czasowy 8 godzin (łatwa nawigacja)
 • Trasa piesza 50 km – TP50 – limit czasowy 13 godzin (trudniejsza nawigacja)

Na mecie o zwycięstwie decyduje liczba zaliczonych Punktów Kontrolnych, a w drugiej kolejności, czas pokonania trasy. Należy pamiętać, że dystanse są podawane biorąc pod uwagę optymalny przebieg trasy, ale zawodnikom często zdarza się nadłożyć nieco więcej dystansu ze względu na popełniane błędy nawigacyjne.

WYPOSAŻENIE

O tym co warto zabrać ze sobą piszemy w regulaminie. Wiadomo, że bezpieczeństwo jest podstawą, więc zadbaj o to, aby w Twoim plecaku rzeczywiście znalazły się wymienione przedmioty.

  • Wyposażenie zabronione
   1. mapy inne niż zapewnianie przez Organizatorów
   2. nawigacja GPS używana w celu innym niż rejestracja (tracking) pokonywanej trasy
  • Wyposażenie obowiązkowe
   1. telefon komórkowy z zapisanym nr telefonu organizatora
   2. folia NRC
   3. dokument tożsamości
   4. latarka, najlepiej czołówka (obowiązkowa na trasie TP 50, zalecana na TP 25)
  • Wyposażenie zalecane
   1. kompas
   2. długopis (ew. zakreślacz)
   3. apteczka
   4. zapas prowiantu
   5. odpowiednia odzież

ŚWIADCZENIA DLA UCZESTNIKÓW

Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Olsztyn, możemy gościć we wspaniałej, nowoczesnej Hali Sportowej znajdującej się przy ul. Zielonej 66. Bazę, dla Twojej wygody, otwieramy już wieczorem, w dniu przed startem zawodów, a zamykamy dopiero w niedzielę około południa. Będzie zatem czas, aby zintegrować się i podzielić doświadczeniami z innymi uczestnikami zawodów, a po starcie dobrze wypocząć i nie wracać bezpośrednio po zawodach zmęczonym do domu.

Uczestnikom oferujemy:

 • dwa bezpłatne noclegi w bazie rajdu (uczestnicy powinni posiadać własne karimaty i śpiwory),
 • szatnie, toalety, prysznice w bazie rajdu,
 • wrzątek do celów spożywczych,
 • gorący posiłek i napoje na mecie,
 • kolorową mapę wraz z opisem trasy i zaznaczonymi punktami kontrolnymi,
 • kartę startową,
 • nagrody oraz pamiątkowy, ręcznie wykonywany, medal uczestnictwa.

Więcej info w regulaminie imprezy